Αρχική σελίδα » Το εργαστήριο » Υποψ. ΔΙδάκτορες » Φώτης Μόσχος

Ο Φώτης Μόσχος γεννήθηκε στον Χολαργό Αττικής. Σύντομα έδειξε την επιθυμία του για την μουσική ξεκινώντας μαθήματα πιάνου από μικρή ηλικία. Το 2011 απέκτησε το δίπλωμα πιάνου με βαθμό Άριστα 10 και πρώτο βραβείο.  Παράλληλα με το ωδείο, συνέχισε τις σπουδές στο Πρότυπο Πειραματικό Μουσικό Γυμνάσιο Λύκειο Παλλήνης. Το 2007 αποφοίτησε από το σχολείο και έγινε δεκτός στο Τμήμα Μουσικών Σπουδών, του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών από το οποίο αποφοίτησε το 2012. Έπειτα συνέχισε τις σπουδές του στο ΠΜΣ: Θεωρία, Πράξη και Αξιολόγηση του Εκπαιδευτικού Έργου με κατεύθυνση Ψηφιακές Τεχνολογίες στην Εκπαίδευση από το οποί αποφοίτησε με βαθμό Άριστα το 2016. Σήμερα συνεχίζει τις σπουδές του ως Υποψήφιος Διδάκτωρ του Τμήματος Μουσικών Σπουδών εκπονώντας διατριβή με θέμα: Διερεύνηση και βελτίωση της φωνητικής ομοιογένειας σε μικρά φωνητικά σύνολα με τη χρήση πρωτότυπου διαδραστικού περιβάλλοντος.